TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Battalgazi Kız Yurdunda kalan kız öğrenciler, binadaki odaların ışıklarıyla ‘'BARIŞ'’ yazıp, Türk bayrakları açarak destek verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de oluşturulmak istenen terör koridorunun ortadan kaldırılması, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'na destek için Battalgazi Kız Öğrenci Yurdu'nun bahçesinde toplanan öğrenciler, İstiklal Marşı'nı okudu. Öğrencilerin bir kısmı dev Türk bayrağı açarken bazıları da bedenleriyle hilal şeklini oluşturdu. Öğrenciler, saat 20.00'da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü 'Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Mehmetçik için yurttaki odalarının ışıklarıyla 'BARIŞ' yazdı, etkinliğe katılan 3 bin kız öğrenci asker selamı verdi. Bu sırada kaldığı odaların camlarına çıkan öğrenciler de alkışlarla ve 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganıyla destek verdi.

 Etkinliğe katılan Malatya  Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin askerlerin yanında olduklarını göstermek istediğini söyledi.

Güzel bir etkinlik olduğunu aktaran Kayhan, “Ordumuz zalimin karşısında, mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Bugün dünya tersini söylese de biz biliyoruz ki ordumuz bu Barış Pınarı Harekatı’nda mazlumun yanında olduğunu bir kez daha ifade edecek. Öğrencilerimiz de kendi imkanlarıyla bunu ortaya koydu.” şeklinde konuştu.