Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi "Spor Aşkı Engel Tanımaz" çerçevesinde özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemeleri taşıyan tır Malatya’ya geldi.

7 bölgeye 81 ile 30 tırımız ile 500 özel eğitim okuluna spor malzemelerimizi ulaştırmak için ‘’Spor Aşkı Engel Tanımaz’’ projesi kapsamında yola çıkan Spor Tırı Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ulaştı. Özel bireylerin yararlanabilmesi amacıyla yola çıkan malzeme yüklü tır için Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şeker Kompleksi Merkez Spor Salonu önünde Gençlik ve Spor Müdürü Ebu Bekir KAYHAN, Şube Müdürleri, personeller, sporcular, antrenörler, engelli spocularımız ve ailelerin katılımıyla davulu zurnalı karşılama töreni düzenlendi. 

Karşılama töreninde açıklamalarda bulunan İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN ‘’ Sevgili gençler, Bugün 81 ilde başlayan ve Malatya’da taçlandırdığımız “Spor Aşkı Engel Tanımaz“ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle engelli sporcular için gönderilen malzeme tırı için Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şeker Kompleksinde karşılama programını coşkuyla düzenledik.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca gönderilen malzemelerle tüm illerde olduğu gibi Malatya’da da özel sporcuların hayata daha sıkı bağlanmalarını sağlayacak, kişisel gelişimlerine katkı sunacak ve engelli spor branşlarında Malatya’nın başarı çıtasını yükselterek ülke sporuna katkıda bulunacak.

Paralimpik olimpiyatlarında şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıracak, başarılara imza atacak sporcular yetiştireceğiz. Gönderilen bu malzemeleri en kısa sürede okullarımıza dağıtarak antrenörlerimiz ve spor uzmanlarımız ve öğretmenlerin eşliğinde bu kardeşlerimizin biran önce spor yapmalarını ve lisanslı sporcular olarak başarılar elde etmelerini sağlamış olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Milli Eğitim Bakanımıza ve vesile olan emek harcayan herkese gönülden teşekkür eder, saygılar sunarım." dedi.

İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN’nın konuşmasının ardından davul zurna eşliğinde gösteriler sonrasında düzenlenen karşılama töreni sona erdi.