Aşure İkramı Yapıldı

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce her yıl geleneksel hale gelen mübarek Muharrem ayı nedeniyle aşure ikramı bu yıl Yavuz Selim İlk ve Orta Okulunda yapıldı.

26 EYLÜL 2018 / Eyüp Kıtlık
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce her yıl geleneksel hale gelen mübarek Muharrem ayı nedeniyle aşure ikramı bu yıl Yavuz Selim İlk ve Orta Okulunda yapıldı.

Aşure ikramına Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI, Milli Eğitim İl Müdürü Ali TATLI, Gençlik Merkezleri Koordinatör Şube Müdürü Dr. Abdullah DOĞAN, Fırat Gençlik Merkezi Müdürü Şeyma ERYILMAZ, Beydağı Gençlik Merkezi Müdürü Murat HOCA,  Bir Damla Derneği Yöneticileri, Gençlik Merkezi üyeleri, Yavuz Selim İlk ve Orta Okulu öğrencileri, öğrenci velileri ve mahalle sakinleri katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali TATLI ‘’ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim İl Müdürlüğümüz Koordinesinde Yavuz Selim İlk ve Orta Okulunda gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet çocuk ve gençlerimizin toplum bilincini ve aidiyetini pekiştiren faaliyetlerdir. Emeği Geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI konu ile ilgili bir açıklama yaptı FINDIKLI ‘’Gençlere kültürel değerlerini hatırlatmak ve onları bu konuda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Muharrem ayı dolayısıyla her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliği bu yıl TOKİ 1+1 mıntıkasında bulunan Yavuz Selim Orta Okulunda okuyan çocuklarımızla düzenledik. Birlik ve beraberliğimiz için böylesi kültürel değerler taşıyan etkinliklerimizi yapmaya devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın." dedi. İl Müdürü Fındıklı, konuşmasının ardından Milli Eğitim İl Müdürü Ali TATLI ile beraber öğrencilere kendi elleriyle aşure ikramı yaptılar.