Her yıl Ekim ayının ikinci haftasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘’Amatör Spor Haftası’’ Malatya Kanalboyundan Millet Bahçesine doğru yapılan yürüyüşle başladı.

Yürüyüşe İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN, ASKF Malatya Başkanı Seyfullah ÖZDEMİR, sporcular ve antrenörlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Yürüyüş sonrası Millet Bahçesi alanında saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra bir açıklama yapan Malatya ASKF Başkanı Seyfullah ÖZDEMİR ‘’Bu hafta Tüm Türkiye’de Amatör Spor Haftası kutlanıyor, ilimizde de Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir hafta boyunca çeşitli branşlarda faaliyetler yapılacaktır. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ebu Bekir KAYHAN’a Malatya’da ki spora katkısından dolayı Malatya Amatör Spor Kulüpleri adına şükranlarımı arz ediyor, hepinize en derin saygı ve sevgimizi sunuyorum’’ dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN ‘’ Sevgili Gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da büyük heyecan ve coşkuyla kutlanıyor. Amatör Spor Haftası adından da anlaşılacağı üzere İlimizde de sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla  düzenlenmiştir.

1 Hafta boyunca düzenlediğimiz bir çok branşta tesislerimizde dolu dolu geçireceğiz. Amacımız Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde insanlarımızın spora kazandırılmasını özelikle de çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz olacaktır.

Gencimizle yaşlımızla herkes tarafından sporun yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda deprem döneminde olduğu gibi konteyner kentlerde gerek yurtlarımızda, okullarımızda tüm alanlarda aralıksız etkinliklerimize faaliyetlerimize devam ettik, ediyoruz. Birçok branşta Uluslararası, Ulusal şampiyon başarılı sporcularımız var.

Deprem psikolojisinden en güzel yolla rahatlamak için Sporun birleştirici gücünü kullanmalıyız. Bu güç ve dayanışmanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Sizleri tesislerimizde hafta boyunca yapacağımız etkinliklere bekliyoruz.

Bu vesile ile Amatör Spor Haftası Etkinlikleri boyunca yapılacak olan müsabakalarda görev alacak, tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, ve diğer paydaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

 

İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN’nın konuşmasının akabininde tören sona erdi.