Pütürge Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kaymakamlık Futbol Turnuvası final gecesi her yönüyle çok renkli ve heyecanlı geçti.

11 Temmuz 2023 tarihinde başlayıp 2 Ağustos günü sona eren ve 11 takımın iki grup şeklinde ve puan usulü oynanan 30 maçın sonunda ismi kadar futbolu da göze hitap eden Haddini Bilbao final maçında Değirmencioğlu Sporu 4 - 1 yenerek mutlu sona ulaştı.

Final gecesinde İlçede başarılı etkinlikler ve faaliyetler düzenleyerek isminden söz ettiren GSB İlçe Müdürü Hikmet BUCAK  yaptığı konuşmada " 10 aydır Pütürge'de İlçe Müdür Vekili olarak görev yapmaktayım, bilindiği üzere bölgemiz çok ağır bir deprem yaşadı ve biz buna rağmen gençlerimizin üzerindeki depremin olumsuz psikolojisini atmalarını sağlamak ve onları sosyal ve sportif anlamda kaynaşmasını sağlamak amacıyla Kaymakamımız Özgü ÖZEN'in öncülüğünde ve 10 yıl aradan sonra bir futbol turnuvası düzenledik. İmkanlarımız dahilinde yine bu tür faaliyetlere devam edeceğiz. Bu turnuvayı  tamamen ilçemizde bulunan Kamu Kuruluşları ve Personellerimizin desteği ile düzenledik. Pütürge için hizmet sözüm vardı ve onun içinde buradayım ve bu işi başarı ile yaptığıma da inanıyorum.  Başta Kaymakamımız Özgü ÖZEN olmak üzere; turnuvaya katılan takımlara, personellerime, tertip komitesine,  hakemlerimize, halı saha işletmenimize, Milli Eğitim, Sağlık, Emniyet personelleri ve GSM İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ederim’’ dedi.

Final gecesi oynanan maçlarda Şampiyonluğu Haddini Bilbao alırken;  2.liği Değirmencioğlu Spor,  3.lüğü Emniyet Spor ve Centilmenlik Kupasını da Kaymakamlık Spor kazandı.

Final Kupa ve Madalya Töreni öncesi Turnuvayı organize eden Pütürge Kaymakamı Özgü ÖZEN'e Tertip komitesi adına İlçe Müdürü Hikmet BUCAK tarafından Teşekkür plaketi verildi. Plaket töreni sonrası Teşekkür konuşması yapan İlçe Kaymakamı Özgü ÖZEN  " İlçemizin  sosyal, kültürel ve sportif anlamda gelişimini desteklemek amacıyla Kamu Kurumları, Esnaflar, Mahalle ve Köy takımlarımdan oluşan bir futbol turnuvası düzenledik, turnuvamız her anlamda çok güzel geçti. Futbolun doğası gereği kazananın olduğu yerde kaybedenin de olduğu ama hep dostluğun ve centilmenliğin hakim olduğu çok güzel bir turnuva yaşadık. Buradan turnuvaya katılan tüm takımlara ve turnuvada görev alan tüm herkese çok teşekkür ederim " dedi.

Üst üste üç maçın oynandığı ve yüzlerce seyircinin izlediği ve çok renkli geçen final gecesinde İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Amirinin başlama vuruşuyla başlayan karşılaşmada Haddini Bilbao Spor rakibi Değirmencioğlu Sporu 4 - 1 yenerek mutlu sona ulaştığı. Değirmencioğlu Sporun 2.olduğu Gecenin sonunda Şampiyonluk ve  Centilmenlik kupası İlçe Kaymakamı  Özgü ÖZEN, 2.lig kupası Spor Şube Müdürü Murat İRTENİ ve 3.lük kupası da İlçe Müdürü Hikmet BUCAK tarafından verildi. Gecceye renk katan diğer maçlarda Emniyet Spor Efsane Pütürgesporu 3 - 2 mağluğ edip 3. olurken; Kaymakamlık Spor  Bakımlı Köyü Sporu 5 - 3 yenerek Centilmenlik kupasını kazandı.