Yönetim
Gençlik ve Spor Bakanı

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu


Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


Aydın BARUŞ / Malatya Valisi

     Aydın BARUŞ,1968 yılında Edirne'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Edirne'de tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
1994 yılında Sakarya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışırken aynı yıl Bursa Kaymakam adayı olarak atandı.
1996-2008 yılları arasında sırasıyla; Demirköy Kaymakam Vekili, Hisarcık-Azdavay-Çağlayancerit Kaymakamı, Ardahan Vali Yardımcısı ve İncesu Kaymakamı olarak görev yaptı.
2007-2008 yıllarında Bakanlıkça gönderildiği İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi "Avrupa Çalışmaları" bölümünde yüksek lisansını tamamladı.
2008-2010 yılları arasında Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü, 2010-2014 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı görevlerinde bulundu.
2014-2015 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı ve İçişleri Bakan Danışmanı olarak çalıştı. 
19.02.2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi olarak atandı. 04.03.2015-05.11.2018 tarihleri arasında Bolu Valisi olarak görev yapan Vali Aydın BARUŞ, 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Malatya Valiliği görevine atanmış olup, 05.11.2018 tarihinde ilimizdeki görevine başlamıştır.
İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

Mustafa Sadi FINDIKLI / Malatya Gençlik Spor İl Müdürü

     Mustafa Sadi FINDIKLI, 1963 yılında Malatya’ da doğan M. Sadi FINDIKLI, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olup, evli ve 3 kız, 2 erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.Spor hayatına 1975-76 ‘da Malatya’ da orta okul ve lise öğrenim yıllarında voleybol oynayarak başlayan M. Sadi FINDIKLI çalışmalarını amatör takımlarda devam ettirip 4 yıl gibi çok kısa bir sürede yüksek başarı göstererek Türkiye 1. Ligi takımlarından Ankara SSK Voleybol İhtisas Kulübüne transfer olmuş ve bu takımda as oyuncu olarak 5 yıl aralıksız voleybol oynamış olup, yine bu süre zarfında Genç Milli takıma da seçilerek ülkemizi temsil etme başarısını göstermiştir.
Sırasıyla;
* TURAN EMEKSİZ LİSESİ VOLEYBOL TAKIMI,
*ORDUZU MAARİF GENÇLİK VOLEYBOL TAKIMI, 
*MALATYA TİCARİ İLİMLER Y.O.VOLEYBOL TAKIMI,
*İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ VOLEYBOL TAKIMI,
*BATTALGAZİ SPOR VOLEYBOL TAKIMI, 
*ANKARA SSK VOLEYBOL İHTİSAS KULÜBÜ,
*MALATYA İDMAN YURDU VOLEYBOL TAKIMI,
*TEK SPOR VOLEYBOL TAKIMI,
*İSKENDERUN DEMİRÇELİK SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL TAKIMI,
*BOTAŞ SPOR VOLEYBOL TAKIMI
gibi birçok takımda aktif olarak sporculuk ve antrenörlük yapmış olup, yetiştirdiği sporcular bugün antrenör ve yönetici olarak Türk Sporuna hizmet etmektedirler.
Türk Sporuna sporculuk,  antrenörlük ve kulüp idareciliği gibi görevlerle hizmet eden M. Sadi FINDIKLI yaklaşık 4-5 yıl Futbol, Voleybol ve Yüzme branşlarında da Hakemlik yaparak hizmet etmiştir. Oynadığı ve Çalıştırdığı takımlar ile birçok başarılara imza atan M. Sadi FINDIKLI 1977-1978-1979 Yıllarında Malatya ‘da “YILIN EN TEKNİK VE EN CENTİLMEN SPORCUSU” seçilmiş olup, 1980 yılında ise Hürriyet Gazetesinin geleneksel olarak her yıl yapmış olduğu “YILIN SPORCUSU” ödülünü kazanmıştır. 1986 yılında Malatya Beden Terbiyesi ve Spor İl Müdürlüğünde Antrenör olarak başladığı çalışma hayatına daha sonra Spor Bölümü Şefliği yaparak devam etmiş ve Genel Müdürlükçe açılan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü sınavlarında başarılı olarak 2005 yılında İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne atanmış ve bu görevi beş yıl sürdürmüştür. Birçok Ulusal ve Uluslararası seminer ve sempozyumlara katılmış, yine birçok yurt içi ve yurt dışı sportif organizasyonlara sporcu, antrenör ve idareci olarak iştirak etmiştir. Yaptığı verimli çalışmalar dönemin Mülki Amirleri tarafından TAKDİRMANE ile ödüllendirilmiştir. 2009 yılında Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan M. Sadi FINDIKLI, 2011 yılında Türk Spor Teşkilatının Bakanlık Düzeyinde yeniden yapılanma çalışmaları doğrultusunda tekrar  Malatya  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne atanmış olup, halen bu görevi sürdürmektedir.

 

 

Ömer DAĞDELEN / Spor Şube Müdürü

     Ömer DAĞDELEN, 1997 - ...

 

 

Ahmet YÜCEL / Tesisler Şube Müdürü

     Ahmet YÜCEL, 2009 - ...

 

 

Memnune DENİZHAN / İdari ve Mali İşler Şube Müdürü

     Memnune DENİZHAN, 2009 - ...

 

 

Rahmi DURMUŞ / İşletmeler Şube Müdürü

     Rahmi DURMUŞ,

 

 

Dr.Murat KILINÇ / Okul Sporları Şube Müdürü

     Murat KILINÇ, 2014 - ...

 

 

Abdullah DOĞAN / Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü

     Abdullah DOĞAN, 2015 - ...

 

 

Şeyma ERYILMAZ / Fırat Gençlik Merkezi Müdürü

     Şeyma ERYILMAZ, 2017 - ...

 

 

Murat HOCA / Beydağı Gençlik Merkezi Müdürü

     Murat HOCA, 2017 - ...