HABERARŞİVİ
 • 17

  TEMMUZ

  15 Temmuz Satranç Turnuvası Yapıldı

  Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet programında yer alan, 15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. 13-14 Temmuz tarihlerinde Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvaya yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Birbirinden çekişmeli geçen müsabakalar sonunda Üç kategoride gerçekleştirilen ve iki gün süren turnuvada dereceye giren sporcular şöyle oluştu:

 • 16

  TEMMUZ

  Gençler Sabah Namazında Buluşuyor

  "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliği kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün sabahında Malatyalı gençler, Yeni Cami de sabah namazı kıldı.

 • 12

  TEMMUZ

  Türkiye Şampiyonasında Başarı

  Türkiye Boks Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan, 02 – 08 Temmuz 2019 tarihleri arasında Amasya İlinde Üst Minik ve Genç Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası yapıldı. Birbirinden çekişmeli geçen müsabakalar sonunda ilimiz sporcularından Genç Bayanlarda 51 Kilogramda Hatice Akbaş Türkiye birincisi, 54 Kilogramda Goncagül Aydın ve Sudenaz İnankul Türkiye Üçüncüsü oldular.

 • 12

  TEMMUZ

  Gençler Avrupa Şampiyonasında Yarışacaklar.

  18 – 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında İsveç’in Boras kentinde yapılacak olan, Gençler Avrupa Şampiyonasına ilimiz sporcularından Serhat Güngör ve Özgür Topsakal Atletizm Milli Takım Sporcusu olarak yürüyüş branşında Ülkemizi ve İlimi temsil edeceklerdir.

 • 3

  TEMMUZ

  Olimpik Açık Yüzme Havuzu

  Olimpik Açık Yüzme Havuzunun yaz boyunca halka açık gün ve saatleri

 • 2

  TEMMUZ

  Avrupa Şampiyonasında Başarı

  Biathle / Triathle Avrupa Şampiyonasında Neva Naz Güvenç 03:57,22 derecesi ile Avrupa Üçüncüsü Aynı Yarışta Elif Aktaş 04:30,02 derecesi ile altıncı oldu.

 • 29

  HAZİRAN

  İl Spor Merkezlerinin Açılışı Yapıldı.

  İl Spor Merkezlerinin Açılış Töreni Yapıldı. Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşen Açılış Törenine Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, Şube Müdürleri, Spor Uzmanları, antrenörler sporcular ve sporcu velileri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından...

 • 28

  HAZİRAN

  Türkiye Üçüncüsü Oldular.

  26 - 27 Haziran 2019 tarihleri arasında Plaj güreşi şampiyonası Bursa’nın Mudanya ilçesinde yapıldı. Yıldız, genç, büyüklerin Serbest, Greko-Romen ve kadınlarda mücadele ettiği şampiyonaya 69 kadın sporcu yarıştığı şampiyona da sporcularımız Gizem KENGER, Pınar BİNGÖL ve Nida GÜLTEKİN kilolarında Türkiye Üçüncüsü oldular.

 • 25

  HAZİRAN

  Türkiye Üçüncüsü Oldu.

  Cimnastlig 1.Lig ve 2.Lig 1.Hafta Yarışmalarında Alper Kaan KARAKAYA ferdi sıralamada Türkiye Üçüncüsü oldu.

 • 24

  HAZİRAN

  Antrenörlerle Spor Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

  İl Spor Merkezleri ve Yetenek Taraması Projeleri hakkında Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerini bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 • 21

  HAZİRAN

  Türkiye İkincisi Oldu

  19 – 21 Haziran 2019 tarihleri arasında İzmir’in Foça İlçesinde yapılan 158 sporcunun yarıştığı 10.000 metre Açık Su Milli Takım Seçmelerinde ilimiz Sporcusu olan Mehmet Gazi Gelirli Türkiye ikincisi oldu.

 • 21

  HAZİRAN

  Sportif Yetenek Taraması 3. Etap Başlıyor

  Çoklu Branş Gelişimini İçeren Spor Eğitimi Modülü - İleri Düzey Eğitimi Başlıyor.

 • 20

  HAZİRAN

  Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Verildi.

  Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Arzı İle Mücadelede Farkındalık Eğitimi yapıldı.

 • 17

  HAZİRAN

  Güreş’te Başarı

  12 – 13 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılan 11 – 13 Yaş Türkiye Güreş Şampiyonasında sporcumuz Emir Ömer Bozbağ Serbest Stil de Türkiye ikincisi Greko-Romen de de Türkiye Üçüncüsü oldu.

 • 14

  HAZİRAN

  Türkiye Şampiyonu Oldu

  12 – 13 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılan U18 Türkiye Şampiyonasında 10 kilometre Yürüyüş Şampiyonasında sporcumuz Serhat Güngör Türkiye Şampiyonu oldu.