HABERARŞİVİ
 • 8

  EYLÜL

  Muaythai 1.Kademe 11. Khan Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu ve 10. Khan Sınavı Yapılacak

  Türkiye Muaythai Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 10 - 28 Eylül 2017 tarihleri arasında Muaythai 1.Kademe 11. Khan Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu ve 10. Khan Sınavı Yapılacak

 • 7

  EYLÜL

  Dezavantajlı Gençler İl Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu.

  Yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden bir çok branşta dereceler alan Sessiz Adımlar Spor Kulübü Başkanı Ali KARACA, kulüp sporcuları ve aileleri ile birlikte İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI’yı makamında ziyaret ettiler.

 • 1

  EYLÜL

  Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Sona Erdi

  Türkiye Satranç Federasyonu ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve Malatya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü destekleri ile düzenlenen 5. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası 30 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

 • 27

  AĞUSTOS

  TAF Yürüyüş Challenge’ın Finali Yapıldı.

  İlimiz sporcusu Salih Korkmaz birinci oldu

 • 26

  AĞUSTOS

  Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Malatya 5’nci Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası başladı.

 • 24

  AĞUSTOS

  Tenis’de Malatya Rüzgarı

  Türkiye Tenis Federasyonun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 18 – 23 Ağustos 2017 yılı tarihleri arasında Erzurum ilinde yapılan Spor Toto Doğu Ligi Takımlar Şampiyonasında ilimiz Tenis takımları hem bayanlarda hem de erkeklerde birinci oldu.

 • 21

  AĞUSTOS

  Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi ve İlimizi Temsil Edecek

  Kick Boks Gençler Avrupa Şampiyonasına ve Milli Takım Hazırlık Kampına ilimiz sporcusu Fatih Kürşat AYGÜN Point Fighting branşında Milli Takım Sporcusu olarak davet edildi.

 • 11

  AĞUSTOS

  Al Bayrağın Gölgesinde Huzurla Ve Kardeşçe…

  Merkezim Her Yerde ile Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı projeleri kapsamında Suriyeli gençler ile Kale Kur'an Kursu öğrencilerini merkezlerimizde ağırladık. Öğleden önce İl Müdürlüğümüze bağlı Osman Çağlı kapalı yüzme havuzunda yüzme etkinliğine katılan misafirlerimiz, öğle yemeği sonrası bağımlılıkla mücadele konusu ile ilgili sunumu dinledi. Gençlerimiz, çeşitli eğitsel oyunların oynanmasının yanı sıra Beydağı ve Fırat Gençlik Merkezlerimizi gezerek merkezlerimizi yakından tanırken kendi akranlarıyla da tanışma fırsatı buldu. Gerek Merkezim Her Yerde gerekse Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projeleri ile gençleri bir araya getiren bakanlığımız, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

 • 11

  AĞUSTOS

  Uluslararası Şampiyonada 3. oldu

  Uluslararası Altın Safran Türkiye Açık Kyokushin Şampiyonasında Wushu Milli Takım forması giyen ilimiz sporcusu Murat TAN ise bronz madalya alarak üçüncü oldu. Malatya gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcumuz Murat TAN'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 • 10

  AĞUSTOS

  Altuntop Türkiye Rekorunu Kırdı

  26 ülkeden 460 sporcunun yarıştığı Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası Milli Takımımızda yer alan sporcumuz Metehan ALTUNTOP 7.500 Metreyi 1 saat 25 dakikada tamamlayarak Türkiye Rekorunu kırdı.

 • 5

  AĞUSTOS

  Malatya'nın Yeni Stadyumu Açıldı...

  Malatya yapımı tamamlanan yeni stadın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Toplu açılış töreni sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da stadyumda hazır bulundu.

 • 28

  TEMMUZ

  Sosyal Uyum Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı projesi kapsamında gençler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla gönüllü gençlerimiz ile Suriyeli gençler Turgut Özal Tabiat parkında piknikte buluştu.

 • 24

  TEMMUZ

  Malatya’lı Satranççılar 1. Lige Yükseldi

  Malatya Yeşilyurt Belediyespor Türkiye Satranç 2. Ligi müsabakaları 16 – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde Konya’da yapıldı. 8 masada satranç sporcularıyla 9 tur maç yapan Yeşilyurt Belediyespor takımı 33 takım 475 sporcu arasında ilk dörde girerek Türkiye Satranç 1. Ligine yükselme başarısını elde etti...

 • 21

  TEMMUZ

  Atletizm Antrenörlük Kursu Açılacak

  1. ve 2. Kademe antrenörlük kursu 28 Temmuz - 10 Ağustos tarihleri arasında ilimizde açılacaktır. Kursa katılacak kişilerden istenilen belgeler ve gerekli bilgiler ise şöyle;

 • 16

  TEMMUZ

  15 Temmuz Haftası Ödül Töreni Yapıldı...

  15 Temmuz Haftası nedeniyle ilimizde düzenlenen Atıcılık, Atletizm, Badminton, Güreş, Satranç, Okçuluk, Kick Boks, Masa Tenisi, Hentbol, Futsal, Taekwondo ve Yüzme branşlarında yapılan müsabakaların toplu ödül töreni gerçekleştirildi.