HABERARŞİVİ
 • 24

  TEMMUZ

  Malatya’lı Satranççılar 1. Lige Yükseldi

  Malatya Yeşilyurt Belediyespor Türkiye Satranç 2. Ligi müsabakaları 16 – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde Konya’da yapıldı. 8 masada satranç sporcularıyla 9 tur maç yapan Yeşilyurt Belediyespor takımı 33 takım 475 sporcu arasında ilk dörde girerek Türkiye Satranç 1. Ligine yükselme başarısını elde etti...

 • 21

  TEMMUZ

  Atletizm Antrenörlük Kursu Açılacak

  1. ve 2. Kademe antrenörlük kursu 28 Temmuz - 10 Ağustos tarihleri arasında ilimizde açılacaktır. Kursa katılacak kişilerden istenilen belgeler ve gerekli bilgiler ise şöyle;

 • 16

  TEMMUZ

  15 Temmuz Haftası Ödül Töreni Yapıldı...

  15 Temmuz Haftası nedeniyle ilimizde düzenlenen Atıcılık, Atletizm, Badminton, Güreş, Satranç, Okçuluk, Kick Boks, Masa Tenisi, Hentbol, Futsal, Taekwondo ve Yüzme branşlarında yapılan müsabakaların toplu ödül töreni gerçekleştirildi.

 • 11

  TEMMUZ

  15 Temmuz Haftası Anma Programı Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatları ve Spor Federasyonlarınca spor etkinlikleri düzenlenerek vatan savunması, istiklal ve istikbal uğruna canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizin anılması ve Millî birlik, beraberlik, vatan ve bayrak sevgisi, demokrasi, yurt bilinci konularında farkındalık oluşturulması sebebi ile 15 Temmuz Haftası Anma Programı Spor Etkinlikleri ve Kültürel Faaliyetleri İl Müdürlüğümüz organizasyonu ile başladı.

 • 10

  TEMMUZ

  15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

  11 Temmuz ,16 Temmuz 2017 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek olan Sportif ve Kültürel Faaliyetlerimizi izlemeye tüm halkımız davetlidir.

 • 7

  TEMMUZ

  Bisiklet Sporcuları Ödüllerini Aldı

  “Türkiye Bisiklet Şampiyonası Malatya 4.Etap Yol Yarışları” tamamlandı.

 • 29

  HAZİRAN

  İl Spor Merkezleri Açılış Töreni Yapıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün koordinasyonu ile 81 ilimizde eş zamanlı olarak başlayan İl Spor Merkezleri'nin açılış töreni gerçekleştirildi.

 • 21

  HAZİRAN

  Dursun Türk Yeni Stadyumda İncelemelerde Bulundu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yüce, TOKİ yetkilileri ve teknik ekiple ve mühendislerle birlikte Malatya’da yeni yapılan stadın devir teslim işlemleri öncesinde incelemelerde bulundu.

 • 14

  HAZİRAN

  Sessiz Adımlardan Büyük Ses…

  Özel Sporcular Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 22 – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonasında beş altın iki bronz madalya ile dönen Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübünün şampiyon sporcularını, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi FINDIKLI makamında ağırladı...

 • 9

  HAZİRAN

  AÇIK YÜZME HAVUZU

  Tek giriş ücreti 15 TL’dir. Salı, Çarşamba, Perşembe, 15:00 ile 19:00 arası Halk Saati Cuma günleri 14:00 ile 19:00 saatleri arası Bayan seansı Cumartesi Pazar günleri 13:00 ile 19:00 saatleri arası Halk Seansı Pazartesi günü genel temizlik günü.

 • 8

  HAZİRAN

  Yüzme Milli Takım Kampına İki Sporcumuz Davet Edildi.

  Türkiye Yüzme Federasyonun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 10 – 17 Haziran 2017 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacak olan Açık Su Milli Takım Kampına ilimiz sporcularından Metehan ALTUNTOP ve Mehmet Gazi GELİRLİ davet edilmişlerdir.

 • 1

  HAZİRAN

  Karate'de Bir Başarı Daha

  Okullar Arası Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Karate Şampiyonası müsabakaları 26-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Elazığ İlinde yapıldı. İlimizi temsilen katılan karatecilerimiz dereceler ile döndüler.

 • 31

  MAYIS

  İl Spor Merkezleri Açılıyor

  Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtları başladı. Her yıl rekor bir katılımla gerçekleştirilen İl Spor Merkezi’nde 5-18 yaş grubu çocuk ve gençler, 12’si engelli olmak üzere 40 branşta eğitim alacak.

 • 29

  MAYIS

  Spor Eğitim Seçme Sınavı Hakkında

  sınav talimatları ve sınavla ilgili tüm detaylı bilgileri http://sporegitim.sgm.gov.tr web sitesinde yayınlanmıştır.

 • 19

  MAYIS

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı...