Taekwondo Aday Hakem Kursu Başladı.

29 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimiz Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzunun üzerindeki Toplantı Salonunda yapılan Aday Hakem Kursu başladı.

29 MART 2018 / Eyüp KITLIK
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Taekwondo Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan, 29 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında ilimiz Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzunun üzerindeki Toplantı Salonunda yapılan Aday Hakem Kursu başladı.

Kursun Açılışına Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mustafa Sadi FINDIKLI, Tesisler Şube Müdürü Ahmet YÜCEL, ASKF Başkanı Seyfullah ÖZDEMİR, Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı  ve Kurs Eğitmeni Aydın AKPOLAT, Taekwondo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı, Kurs Eğitmeni ,Uluslararası Hakem Abdullah KUZUCU, Taekwondo İl Temsilcisi Nurettin UÇAR ve Kursiyerler katıldı.

70 Aday Hakem Kursiyerin katıldığı kurs 01 Nisana kadar hem teorik hem de uygulamalı eğitim alacak. Kursun açılışında bir konuşma yapan, Seyfullah ÖZDEMİR ‘’ Kursun en iyi şekilde geçmesini diler, kursiyerlere başarılar dilerim‘’dedi.

Daha sonra Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mustafa Sadi FINDIKLI bir konuşma yaptı ‘’ Tekvando için tesis, hoca, kulüp lazım ama müsabaka yapacaksak hakem de lazım. Hakem olmadan kaos olur. Sivil hayatta hakimlik neyse müsabakada da hakemlik odur. Hakemlerin verdiği kararlar geçerlidir. Dolayısıyla bu müesseseyi muhafaza etmemiz lazım. Hepinize başarılar diliyorum‘’ dedi.

İl Müdürü  Mustafa Sadi FINDIKLI’nın konuşmasının ardından, Aday Hakem Kursu Başladı.