B1 Erkekler 2. lige Yükselme Müsabakaları Sona Erdi

B1 Erkekler 2. Lige Yükselme Grubu Müsabakaları sona erdi.

12 EKİM 2018 / Eyüp Kıtlık
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan, İlimizde düzenlenen B1 Erkekler 2. Lige Yükselme Grubu Müsabakaları sona erdi. Yeşiltepe Ampute sentetik sahada düzenlenen yükselme grubu maçlarına Çanakkale, Zonguldak, İstanbul 2, Aksaray, Eskişehir, Diyarbakır, Elazığ ve Gaziantep illerinden 9 takım katıldı. Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara madalya ve kupaları verildi.

Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Tanrıkulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm takımların ve sporcuların iyi mücadele ettiğini belirtti. Görme Engelliler Malatya İl Temsilcisi Şerif Büyükdaş, müsabakaların Malatya‘da organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başarılı bir turnuva geçirdiklerini söyledi.

Müsabakalar sonucunda Elazığ Harput Görme Engelliler Spor Kulübü birinci, Gaziantep Mithat Enç Görme Engelliler Spor Kulübü ikinci ve Eskişehir Öz Görsem Engelliler Spor Kulübü üçüncü oldu.

Kupa ve madalyaları Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tanrıkulu, Malatya Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen ve Battalgazi Belediyesi Kültür Müdürü Vahap Karataş verdi.